Aktualności - ZH5PL

ZRZESZENIE HARCERSKIE
ZRZESZENIE HARCERSKIE
Przejdź do treści

Bieg Tropem Wilczym 2023

ZH5PL
5 Marzec 2023

🏃‍♀️🏃🐾🇵🇱Bieg Tropem Wilczym Zwierzyniec-Lipowa Tucholska 2023 już za nami.
📣Czas na podsumowanie i podziękowania.    
➡️Bieg rozpoczął się w Zwierzyńcu, w gospodarstwie Rodziny Łytkowskich gdzie stacjonowali żołnierze 5.Wileńskiej Brygady Armii Krajowej. Dokładnie z tego miejsca w swoją ostatnią drogę wyruszyła Danuta Siedzikówna "Inka". Właśnie Jej chcieliśmy w tym dniu oddać szczególny hołd. Dziękujemy z całego serca Panu Jerzemu i Pani Zofii za ponowną gościnność na swojej ziemi.
➡️O godzinie 12.00 i 12.01 wystartowały dwa biegi pamięci. Pierwszy na trasie Zwierzyniec-Lipowa Tucholska-Zwierzyniec liczył 10,4 km. Prowadził z gospodarstwa do stacji kolejowej, z której "Inka" wyruszyła do Gdańska. Druga trasa Zwierzyniec-Lubocień-Zwierzyniec - liczyła symboliczne 1963 metry. Dziękujemy WSZYSTKIM UCZESTNIKOM, którzy ponieśli trud biegu by oddać cześć Żołnierzom Podziemia Niepodległościowego.
➡️Organizatorami I Edycji Biegu Tropem Wilczym w Zwierzyńcu była Gmina Śliwice z Gminny Ośrodek Kultury w Śliwicach na czele oraz Zrzeszenie Harcerskie Piąta.PL.
Gorąco dziękujemy wszystkim pracownikom Gminy, GOK, KGW, Straży Pożarnej, Policji, Służbom Medycznym, Sołtysowi Daniel Procek oraz absolutnie Wszystkim, którzy w tym dniu zadbali o to, aby to wspólne świętowanie miało tak piękną oprawę.
➡️Dziękujemy za udział wszystkim mediom, które zadbały o piękną relację z tego wydarzenia.
➡️Osobne podziękowania kierujemy do Pana Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Piotr Król za wsparcie poczęstunku.
➡️Dziękujemy raz jeszcze Panu Wojewodzie Kujawsko-Pomorskiemu Mikołaj Bogdanowicz za objęcie wydarzenia Patronatem Honorowym.
➡️Śliczne podziękowania składamy Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku za objęcie patronatem wydarzenia oraz Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Bydgoszczy za wspaniałe nagrody     dla uczestników biegu.
➡️Z całego serca dziękujemy Nadleśnictwo Trzebciny, Lasy Państwowe za cudowne sadzonki drzew, które zawodnicy otrzymali w symbolicznym darze Borów.
➡️Dziękujemy również  Dowództwu 8 Kujawsko - Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej.  oraz wspaniałej ekipie żołnierzy, którzy w tym dniu wsparli nasze działania.
➡️Dziękujemy za obecność Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Bydgoszcz i niezwykły dar w postaci banera, który zawisł na stodole, w której niegdyś mieli schronienie Żołnierze Majora Łupaszki.
➡️Dziękujemy za przybycie wszystkim pasjonatom historii m.in. Motocyklowy Rajd Pamięci Zdzisława Badochy "Żelaznego", klubom sportowym a także harcerzom i ich rodzinom za tak liczne przybycie z Bydgoszczy i wsparcie zarówno w Biurze Biegu jak i na trasie.
Z całego serca DZIĘKUJEMY! ❤️🇵🇱❤️
Z harcerskim uściskiem - ⚜️Komenda ZH 5.PLCopyright © 2024 Zrzeszenie Harcerskie Piąta.PL.
      All rights reserved.      
IOD: Zrzeszenie Harcerskie Piąta.PL
Plac Wolności 1, 85-004 Bydgoszcz
+48 537 019 415
5bdh@harcerzeniezlomni.pl
Wróć do spisu treści